Pračka Hotpoint-Ariston Aqualtis AQ114D 697D EU/B

Pračka Hotpoint-Ariston Aqualtis AQ114D 697D EU B

A+++-10%, TICHÝ CHOD, DIRECT INJECTION, PARNÍ PRANÍ
S kapacitou bubnu na 11 kg prádlo, pamětí, množstevní automatikou, odloženým startem a LCD displejem s češtinou.

Nabídka PračkyDirect Injection
Technologie Direct Injection přeměňuje prací prostředek od prvních minut praní na pěnu s čistícím výkonem o 60 % vyšším než v tradiční pračce. Díky tomu je možné snížit teplotu praní na pouhých 20°C při zachování účinnosti 40°C. Je tak možné prát bílé a barevné prádlo dohromady. Nízká teplota = Více péče o barvy.

HydroThermal Tech
Inovativní technologie termoizolačního materiálu vany, která díky integrovaným skleněným vláknům a novému designu dna vany, umožňuje automatickou kontrolu konstantní teploty uvnitř bubnu, čímž zajišťuje delší zachování původních barev na oblečení.

Technologie High Definition
Pro novou generaci spotřebičů vyvinul Hotpoint technologii High Definition, která zaručuje vysoký výkon v jakékoli oblasti. Díky vývoji a implementaci moderních technologií, včetně snižování spotřeby energie, je dosahováno efektivních výsledků. Speciální tichý motor pomáhá snížit spotřebu energie, elektronické ovládaní zjednodušuje obsluhu a zefektivňuje funkčnost výrobku, specifi cké programy uspokojí každý požadavek na praní i toho nejjemnějšího materiálu a design kombinující estetiku a ergonomii, naplňují představy o dokonalém spotřebiči.

Filozofi e praní a sušení High Definition Aqualtis stojí na pevných technologických základech a inovacích, které jsou zastoupeny jak u pračky, pračky se sušičkou, tak i u sušičky. High Definition prodlužuje životnost vlákna a zanechává tkaniny čisté, měkké a v perfektním stavu.

Titanový buben
Aqualtis je první pračka, která používá buben z nerezové oceli vyztužený speciální slitinou z titanu pro zvýšení odolnosti proti korozi a poskytuje také více pevnosti a stability ve vysokých otáčkách při odstřeďování.

Extra tichý motor
Na rozdíl od tradičního uhlíkového (kartáčového) motoru, bezuhlíkový motor nevyžaduje ke svému chodu kontakt kartáčů. Při vysokých otáčkách odstřeďování se tak nevytváří tření uhlíkových kartáčů a to napomáhá tichému provozu a plnému využití motoru bez zbytečných energetických ztrát. Elektronika rovněž zajišťuje vysokou energetickou účinnost v kombinaci s šetrnější péčí o tkaniny a to i o ty nejjemnější. Digitální řízení motoru umožňuje optimální provoz přístroje s neustálým s vyrovnáváním zatížení pro minimalizaci vibrací a hluku. Na tichý motor praček a praček se sušičkou Aqualtis se nyní vztahuje záruka 10 let.

Množstevní automatika
Elektronický programový systém trvale kontroluje postup praní a individuálně jej obměňuje podle druhu a množství prádla v pračce. Velikosti náplně pračky se přizpůsobí spotřeba vody a energie, a tím perete velice hospodárně i malé množství prádla.

Snadné žehlení
U automatických praček vybavených touto funkcí můžete stiskem jediného tlačítka zredukovat tvoření záhybů na prádle. Prádlo se odstřeďuje přerušovaně, takže může několikrát změnit svou polohu. Navíc se prádlo ještě jednou načechrá odstřeďováním přizpůsobeným textilnímu materiálu a šetrnými pohyby na závěr máchání.

Dětská pojistka
Elektronická blokace tlačítek či mechanická dětská pojistka ochrání Vaše všetečné dítko před případným úrazem a Vás před přeprogramováním spotřebiče. Mechanická dětská pojistka zabrání otevření dvířek pračky, elektronická blokace tlačítek zabrání přeprogramování Vámi zvoleného programu.

Časová předvolba
Díky časové předvolbě máte možnost nastavení přesný konec praní. Tato funkce umožňuje buď využít výhodné tarify za noční proud a nebo po příchodu z práce domů vyndat z pračky krásně voňavé prádlo.

Ecotech
Symbol Ecotech označuje spotřebiče, které splňují nejvyšší standardy energetické účinnosti. Pračky Ecotech jsou zárukou vysokého standardu účinnosti, nižší spotřeby a perfektního výkonu.

Wolmark Platinum Care
Woolmark Platinum Care je maximální osvědčení vydané společností The Woolmark Company, kterého dosahují pouze ty pračky, jenž splňují vysoké standardy kvality, a umožňují prát i oděvy s doporučující visačkou „pouze ruční praní“. Perfekních výsledků je dosaženo díky unikátnímu a patentovanému systému praní, který zamezuje tření vláken a udržuje tak jejich měkkost i po více než 20 pracích cyklech.

Pára
Osvěžení párou je krátký cyklus vytvořený pro regeneraci vašeho oblečení. Za pouhých 20 minut pára eliminuje ze suchého oblečení zápachy jako jsou cigaretový kouř, zápach z jídla, smog a pot. Během cyklu Osvěžení párou můžete také přidat vaši oblíbenou vůni v podobě pár kapek parfému umístěného do inovativních kuliček, které jsou dodávány ve verzi „pro ni“ i „pro něj“.

Super Silent
Pračky Super Silent jsou vybavené bezuhlíkovým motorem a tlumiči otřesů, které absorbují dokonce i nejsilnější vibrace a zaručují absolutní ticho dokonce i během fáze odstřeďování.

Provozní vlastnosti:

Náplň prádla: 11 kg
Max. odstřeďování: 1600 ot./min
Třída energetické účinnosti: A+++-10%
Třída účinnosti praní: A
Třída účinnosti odstřeďování: A
Energetická spotřeba bavlna 60°C plná náplň: 1,138 kWh
Energetická spotřeba bavlna 60°C pol.náplň: 0,885 kWh Roční spotřeba vody (220 cyklů): 13407 litrů
Délka pracího cyklu 60oC: 210 min
Hlučnost praní/odstřeďování: 51/79 dB(A)

Funkce:

Direct injection – Technologie přímého vstřikování prací emulze
Technologie Parního praní – Hygiena párou, Osvěžení párou
Tichý chod – Bezuhlíkový motor
LCD displej s češtinou
Množstevní automatika
Kontrola vyváženosti prádla
Odložený start
Přídavné máchání
Snadné žehlení
Ukazatel délky pracího cyklu
Dětská pojistka
Woolmark Platinum Care – praní vlny
Bavlna s předpírkou
Hedvábí
Antialergenní program
Přikrývky, Bed &Bath – ložní povlečení a ručníky
Tmavé oblečení, Barevné oblečení
Ultra jemné oblečení
3 x Paměť

Konstrukce:

Tlumící panely
Nakloněný buben o 7°
Stand by – pohotovostní režim
Bezuhlíkový motor
Poliplexová vana
Systém ochrany proti přetečení
Rozměry (VxŠxH):85 x 59,5 x 61,6 cm
Barva: Bílá se stříbrnými dvířky


VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 )
Pračka Hotpoint-Ariston Aqualtis AQ114D 697D EU/B, 4.3 out of 5 based on 3 ratings

8 Recenze na Pračka Hotpoint-Ariston Aqualtis AQ114D 697D EU/B

 1. Petr napsal:
  VN:F [1.9.20_1166]

  + Dobře pere.
  Osvěžení a desinfekce párou
  Snadnost ovládání
  Menu v ČEŠTINĚ
  Vypadá dobře.
  údajných 11kg prádla i když o tom pochybuji.
  Záruka na motor 10let.

  – Ukazatel času.
  Přívodní hadice bes aqua stopu.
  Doba praní.
  Občas zustane část pracího prášku v podavači.
  Chybí plastoví klíč pro stavěcí šrouby pračky.

  Hlučnost pračky je uplně stejná jako u všech ostatních. Je pravda že motor je tichý perfektně ale ostatní elementy jako je napouštění vody + čerpadlo a zvuky prádla pleskajícího o buben je stejné jako u jiných výrobců. Pračka pere výborně ale je to podle mě tím, že má mnohem delší prací časy než např. AEG (některé klasické programy jsou až na skoro 4h praní). Ukazatel času – to programoval nějaký dement. Když vám pračka ukazuje poslední minutu praní (před ždímáním) a ta minuta tam je 15minut tak už nevím. Takže pokud se díváte na ukazatel, že pračka dopere za cca. 20 minut tak je to s přehledem 40 minut (tím myslím samotné praní) a k tomu neukazuje součet časů se ždímáním a další zvolenou fází (toto se mi u AEG Elektrolux nestalo nikdy). Není přiložen plastoví klíč (pro správné vyrovnání je nutno pračku naklonit a ručně šrouby točit – pokud nesedí dobře, tak to zopakujete cele znovu). Pokud někdo nemá dobrý přístup k zadním šroubům, tak to bude mít složité. Jinak je dobrá a vzhledově se povedla. Doporučuji.

  VN:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0 (from 0 )
 2. Ariel napsal:
  VN:F [1.9.20_1166]

  velký objem
  tichá
  vynikající ždímání
  parní praní

  Používáme rovněž LG s parním praním starou cca 3 roky. Zatím brzy soudit, ale Hotpoint pere a ždímá stejně dobře jako LG a cenově je výrazně výhodnější.

  VN:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0 (from 0 )
 3. Natalia napsal:
  VN:F [1.9.20_1166]

  Pračku mám skoro měsíc a peru 3* v týdnu.Jsem naprosto spokojená.Pračka je tichá, má velkou kapacitu, prádlo je dokonale vyždímané a vymáchané.Snad jedinná maličkost,displej je hodně citlivý,pri prani vypíná se jedním dotykem(podle návodu ‚kratke nebo nahodne stisknuti neumožní vypnutí pračky,a je třeba držet tlačítko stisknuté přibližně 3 sek‘.,),proto když perete musi být zapnuta ‚Dětská pojistka‘,jinak způsobí zrušení programu . Jinak je dobrá a vzhledově se povedla. Doporučuji.

  VN:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0 (from 0 )
 4. Neregistrovaný uživatel napsal:
  VN:F [1.9.20_1166]

  velký objem
  parní praní
  vysoké otáčky odstředování
  velmi příjemná cena vpřepočtu vybavení

  vypouštěcí hadice musí být ve výšce jinak voda protéká
  když už displej ukazuje požadovanou teplotu a požadované otáčky měl by ukazovat i stávající údaje nakolik je už ohřátá voda a jaké jsou otáčky při odstředování

  VN:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0 (from 0 )
 5. Radka napsal:
  VN:F [1.9.20_1166]

  Pračka pojme díky většímu objemu bubnu až trojnásobek množství prádla běžné pračky, ovládání je v češtině, prádlo je dobře vyprané…

  ..je středně hlučná, není rozhodně tichá, díky většímu množství prádla programy trvaji mezi 2 až 3 hodinami, při programu vlna zůstávají zbytky pracího gelu na prádle, pro odstranění je nutné přidat ještě jeden cyklus máchání. ..

  Pračka díky svému objemu vypere velké množství prádla velmi dobře, musí se ale počítat s delší dobou praní. ..pokud je spotřeba el.energie a vody jak udává výrobce (nelze běžným provozem zjistit) je pračka rozhodně velmi dobrou volbou a navíc za přijatelnou cenu

  VN:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0 (from 0 )
 6. Jana K. napsal:
  VN:F [1.9.20_1166]

  + veliká, dobré vlastnosti programů,úsporná

  – není na konci pracího programu zvukové znamení, jinak je skvělá

  Příjemně mě výrobci překvapili, pračka splŇuje mé očekávání

  VN:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0 (from 0 )
 7. Miro napsal:
  VN:F [1.9.20_1166]

  11KG
  Hodne programu,lze upravit i rychlost odstredeni atd.
  Oproti stare pracce je ticha
  Program para

  Para nejde priradit vsem programum
  Nektere programy maji dobu prani 2-3 hodiny

  Vcelku slusne provedena pracka,dobre umisteny zasobnik na prasek,avivaz.

  VN:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0 (from 0 )
 8. katrad napsal:
  VN:F [1.9.20_1166]

  + tichá a veliká

  – nic

  super

  VN:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0 (from 0 )

Napsat komentář