Slovník pojmů

Základní funkce

Odložený start
Funkce odložený start umožňuje naplánovat začátek programu. Můžete si tak nastavit praní na dobu nočního proudu popř. na dobu před příchodem domů z práce nebo výletu.

Easy Iron
U některých praček se můžete setkat s funkcí Easy Iron, programem pro snadnější žehlení prádla.

Dvojité máchání
K dalším zlepšujícím funkcím patří dvojité máchání, čímž se prádlo důkladněji zbaví množství prášku, tento program je vhodný pro alergiky.

Sprchování prádla
Při sprchování prádla voda do pračky jednoduše nepřitéká, ale je rovnoměrně rozprašována do bubnu, prádlo je tak sprchováno rovnoměrně a intenzivněji, je lépe a rychleji vyprané s menší spotřebou energie i vody.

Funkce AntiBacterial
zajišťuje praní prádla při teplotě 65°C alespoň po dobu 10 minut, čímž zlikviduje maximální množství bakterií.

Speciální funkce

Fuzzy logic
FuzzyLogic je funkce, která reguluje množství vody podle náplně pračky. Šetří tak množství energie i vody.

Šestý smysl
Tzv. šestý smysl u pračky znamená, že vy si nastavíte pouze typ tkaniny a pračka si sama zvolí teplotu vody, délku praní a rychlost odstředění.

Automatické nastavení času
má také svou nevýhodu. Pokud například perete prádlo, které hodně pouští barvu, pračka jej pere tak dlouho, dokud nevyhodnotí odtékající vodu jako čistou.

Regulace tvorby pěny
Funkce regulace tvorby pěny omezuje tvorbu pěny, která snižuje účinnost praní v případě použití velkého množství prášku.

AquaSteam
Technologie Aquasteam pracuje s párou, která je vstřikována do bubnu během praní, má antibakteriální účinky a usnadňuje odstraňování skvrn a pachů.Budoucnost směřuje k praní v páře. Pára se ohřívá rychleji než voda, čímž se spotřebuje méně energie, je šetrnější k prádlu i životnímu prostředí a naopak neúprosná vůči skvrnám.

Bezpečnostní funkce

Systém kontroly stability
Systém kontroly stability zajišťuje stabilitu pračky při vysokých otáčkách bubnu při odstřeďování.

AquaStop – brání úniku vody

Funkce AquaStop (WaterStop, WaterSafe, AquaSafe apod.)
hlídá, aby z pračky neunikala voda, zabraňuje vytopení.Funguje na principu snímání hladiny vody ve sběrné nádobě pod pračkou, kam stéká voda při jakémkoli poškození a nechtěnému úniku vody.Tato funkce pak zastaví přívod vody do pračky umístěný na přívodní hadici. Podobně funguje ochrana proti přetečení, která uzavře a odčerpá přívod vody. Jakmile je v bubnu větší hladina vody než jev souladu se zvoleným programem.

Bezpečnostní (dětská) pojistka
zabraňuje otevření pračky v průběhu praní.

Automatická aktualizace
Luxusní pračky jsou vybaveny programem Update. Pokud výrobce pračky vyvine nový program, může si jej uživatel nahrát do typu pračky, který má doma.

Některé pračky dnes obsahují dokonce porty USB nebo WiFi.

Jak vybrat pračku
Jak vybrat sušičku

Napsat komentář